“Bir Oyuncak da Sen Ver” kampanyası 2 yıldır çocukların yüzlerini güldürüyor

Kars’ta özellikle köylerde maddi durumu iyi olmayan çocuklara destek için harekete geçen Taner Güneş, sosyal medya hesabından “Bir oyuncak da sen ver” sloganıyla 2 yıl önce bir yardım kampanyası başlattı.

Kendisine destek olan diğer gönüllüler ile kampanyayı genişletip köy köy dolaşan Güneş, çok sayıda çocuğa oyuncak dağıttı.

Son olarak Sarıkamış ilçesine bağlı Balıklı köyüne giden Güneş ve gönüllüler, köydeki çocuklara oyuncaklar dağıtarak onların sevinçlerine ortak oldu.

Güneş ve beraberindekiler daha sonra aynı otomobille il merkezine dönmek için yola çıktıklarında Başköy köyünde yol kenarında bekleyen çocuklar ile karşılaştı.

Otomobili durdurup bu çocuklara da oyuncak dağıtan gönüllüler, bu sırada bagajdaki oyuncakları görmesine rağmen çekingen davranan “Mirza” isimli küçük bir çocuğu fark etti.

Güneş ve gönüllülerin yönlendirmesi ile bagajdan oyuncak itfaiye aracını alan küçük Mirza’nın oyuncağı alınca yaşadığı mutluluk, görenlere duygusal anlar yaşattı.

Çocuklara oyuncağın yanında topladıkları mont, bot, eldiven gibi malzemeler de dağıtan gönüllüler, son iki yılda yardım ulaştırdıkları yüzlerce çocuğun yüzünü güldürmenin mutluluğunu yaşıyor.

Kaynak: AA

Bir cevap yazın