Kuşadası Belediyesi faytonları yasakladı, sıra tüm Türkiye’de

Aydın’ın turistik ilçelerinden Kuşadası’nda yaz aylarında faaliyet gösteren faytonlar, hayvan hakları ihlaline sebep olmasından dolayı kaldırıldı. 

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, twitter hesabından yaptığı açıklama ile Kuşadası’nda fayton faaliyetlerinin sona erdiğini açıkladı.

Günel yaptığı açıklamada “Bir hayvansever ve belediye başkanı olarak Kuşadası’nda fayton faaliyetlerinin son bulduğunu kamuoyunu ile paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.” dedi.

Hayvan hakları savunucularının fayton faaliyetleri ile ilgili gösterdikleri tepkileri belirten Günel, hayvanlara yapılan zulme sessiz kalınmadığını ifade etti.

Ömer Günel daha önce yaptığı açıklamalarda da sokak hayvanlarının korunmasına verdiği önemi vurgulamış ve Haybulans uygulamasının tanıtımını yapmıştı.

İstanbul Adalar’da 1200 civarında at, faytonlarda acımasız şartlarda çalıştırılıyor. Her yıl 400’den fazla atın bu faytonlarda yaşamını yitirdiği ifade ediliyor. Senelerdir hayvan hakları savunucuları ve Ada halkından insanlar, atlara eziyet edildiğini vurgulayarak faytonların kaldırılmasını talep ediyor.

 

Bir cevap yazın